A. Byčenkovas su šypsena prisimena tą statybininkų, užsakovų nerimą, kai interjero darbai lyg ir ėjo į pabaigą, o patalpų nėra. Ką ten patalpų – net tokios privačios zonos kaip vonios kambarys ir tualetas neturi sienų! Ir tik kūrėjo autoritetas padėjo susilaikyti nesustojus pusiaukelėje.

Vaizdas pasikeitė per dieną, atgabenus autorinį baldą – 9,25 m ilgio, 2,1 m aukščio ir 90 cm pločio atitvarą, kuris ir suformavo visas funkcines zonas: iš vienos pusės radosi virtuvė su skalbykle, lyginimo lenta bei spintomis, iš kitos pusės – drabužinė, vonios kambarys, tualetas. Pastarieji vieni nuo kitų atitverti matinio stiklo sienomis, viršuje išaugančiomis į skaidrias plokštumas.

Užsakovų pageidavimu Andrius šiame lofte jau suplanavo ir vaikų kambarį. Jis atsirastų dabartinėje svetainėje pastačius dar vieną atitvarą – nubrėžus vizualų „brūkšnį“, tarsi pratęsiantį pirmojo liniją. Šiai transformacijai viskas jau paruošta.

Pasak autoriaus, jei norisi neperkrautos erdvės, vietos, kuri atrodytų vienalytė, erdvės, kurioje visi daiktai turėtų savo vietą, reikia iš anksto nuodugniai apgalvoti šeimininkų gyvenimo scenarijų, perprasti jų gyvensenos stilių, poreikius ir sukurti vietą kiekvienam jų naudojamam daiktui. Taigi ir šiuo atveju, įsikėlus porai gyventi, interjeras „neužsiteršė“. Architektas buvo numatęs net kur bus laikomas dažnaibe vietos stumdomas dulkių siurblys. Skaityti daugiau Delfi.lt